buddyzm

OŚRODEK MEDYTACYJNY

BOM Sosnowiec

Nasz ośrodek jest jednym z około 40 ośrodków Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu w Polsce oraz ponad 500 Buddyzmu Diamentowej Drogi na świecie, założonych przez buddyjskiego lamę Ole Nydahla. Ośrodek znajduje się pod duchową opieką XVII Karmapy Taje Dorje - głowy szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego.

Historia

Nasza sanga, Kuchary 2009

Grupa Buddyjska w Sosnowcu została zarejestrowana w 1999 roku, pod wpływem inspiracji Lamy Ole Nydahla. Grupa liczyła kilkanaście osób, od kilku lat mniej lub bardziej związanych z buddyzmem Diamentowej Drogi. Pierwszym pomieszczeniem spełniającym rolę gompy była wynajęta pracownia plastyczna - pokój o powierzchni około 25 m2 i czynszem miesięcznym 108 zł - uznaliśmy to za dobry znak. Tam też gościliśmy naszych podróżujących nauczycieli. Na wiosnę 2003 roku, już jako Buddyjski Ośrodek Medytacyjny, przeprowadziliśmy się do wynajętego od miasta Sosnowca pomieszczenia, w dzielnicy Klimontów. W grudniu 2004 roku nasz ośrodek odwiedził Lama Ole Nydahl zostawiając dużo mocy i błogosławieństwo.

Obecnie, po kilku przeprowadzkach i dluższych problemach ze znalezieniem dogodnego miejsca na ośrodek, udało nam się powrócić do centrum Sosnowca, gdzie w grupie przyjaciół z kilku miast Zagłębia kontynuujemy buddyjską aktywność w naszym regionie.

Nasza działalność to organizowanie regularnych praktyk medytacyjnych w naszym ośrodku, udostępnianie informacji nt. praktyk buddyjskich, wypożyczanie i sprzedaż książek i czasopism o tematyce buddyjskiej. Poza tym staramy się w miarę regularnie zapraszać nauczycieli na wykłady czy kursy organizowane zarówno w ośrodku jak też w miejscach publicznych na terenie Sosnowca i innych miast Zagłębia. Zapraszamy.

Kontakt

Ośrodek medytacyjny znajduje się w centrum Sosnowca, niedaleko CH Plaza.

Adres:
ul. Wspólna 12/5 (domofon, ostatne IV piętro),
41-200 Sosnowiec

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:


Wsparcie

Działalność Ośrodka całkowicie opiera się na dobrowolnych darowiznach osób, które czują się z nim związane. Ośrodek nie otrzumuje żadnych dotacji od państwa, czy miasta. Ci z przyjaciół, którzy chcą pomóc w regulowaniu codziennych wydatków, mogą to zrobić korzystając z poniższego konta bankowego.

Przelewy bankowe

Bank Ochrony Środowiska
54 1540 1128 2061 7072 5377 0001

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Sosnowcu
Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu
ul. Wspólna 12/5

z określeniem tytułu wpłaty:
Darowizna na cele kutu religijnego na rzecz Związku Buddyjskiego